متفرقه

چرا فیس بوک و سایر شرکت ها در متاورس سرمایه گذاری می کنند؟

چرا فیس بوک و سایر شرکت ها در متاورس سرمایه گذاری می کنند؟

درک کنید که پشت توسعه سریع متاورژن چیست و کشف کنید که چگونه می تواند زندگی شما را تغییر دهد

Metaverse: تلفیقی بین دنیای واقعی و دیجیتال که می تواند زندگی میلیاردها نفر را تغییر دهد

متاورس
چرا فیس بوک و سایر شرکت ها در متاورس سرمایه گذاری می کنند؟ 5

در هفته های اخیر، جهان تحت تاثیر اعلام ورود شرکت های بزرگی مانند فیس بوک، مایکروسافت و نایک به متاورس قرار گرفته است. ایده نمایش زندگی واقعی در یک محیط دیجیتال، یا بهتر است بگوییم، آمیختگی بین دو کیهان، علیرغم اینکه یک مفهوم واقعاً جدید نیست، علاوه بر جلب توجه بزرگان، کانون توجه کانال های رسانه ای اصلی جهان را به خود جلب کرد. سرمایه گذاران به این بخش، که میلیاردها دلار را به توسعه متاورزهای متمرکز و غیرمتمرکز اختصاص می دهند.

اما در واقع متاورس چیست؟ تفاوت های اصلی بین متاورس متمرکز و غیرمتمرکز چیست؟ این چگونه با دنیای رمزارزها ارتباط دارد؟ و پتانسیل این بخش چیست؟

به گفته مارک زاکربرگ، این مفهوم جدید که توسط واقعیت مجازی پشتیبانی می‌شود، به ما این امکان را می‌دهد که “ما را از راه دور به محل کار، به یک کنسرت یا یک گردهمایی خانوادگی در قالب یک هولوگرام” انتقال دهد و در زمان، ترافیک و عدم تأثیرگذاری بر محیط زیست صرفه‌جویی کنیم.

اما زاکربرگ و تیمش تنها متفکران فناوری که ایده هایی در مورد اینکه متاورژن چگونه خواهد بود، که ترکیبی از واقعیت مجازی و سایر فناوری ها را به کار می گیرد، نیستند.

برخی مدتی است به این موضوع فکر می کنند، ونگران دنیای جدیدی هستند که به یک غول رسانه های اجتماعی مرتبط است که می تواند حتی به داده های شخصی بیشتری دسترسی داشته باشد و متهم است که از انتشار اطلاعات خطرناک – اخبار جعلی – و سایر آسیب های آنلاین جلوگیری نمی کند. که مشکلات دنیای واقعی را تشدید می کند.

3 criptomoedas do Metaverso disparam e sobem até 500% na última semana
چرا فیس بوک و سایر شرکت ها در متاورس سرمایه گذاری می کنند؟ 6

متاورس چیست؟

به آن فکر کنید که اینترنت زنده شده است، یا حداقل به صورت سه بعدی ارائه شده است. زاکربرگ آن را به عنوان یک “محیط مجازی” توصیف کرد که می توانید به جای اینکه فقط به یک صفحه نمایش نگاه کنید، وارد آن شوید.

اساساً، این دنیایی از جوامع مجازی به هم پیوسته است که در آن افراد می‌توانند با استفاده از هدست‌های واقعیت مجازی، عینک‌های واقعیت افزوده، برنامه‌های گوشی هوشمند یا دستگاه‌های دیگر با هم ملاقات کنند، کار و بازی کنند.

به گفته ویکتوریا پتروک، تحلیلگری که فناوری های نوظهور را دنبال می کند، همچنین جنبه های دیگر زندگی آنلاین، مانند خرید و رسانه های اجتماعی را نیز در بر خواهد گرفت.

او گفت: “این تکامل نوعی اتصال است که در آن همه این چیزها شروع به جمع شدن در یک جهان بی‌نقص می‌کند، بنابراین شما زندگی مجازی خود را به همان شیوه زندگی فیزیکی خود انجام می‌دهید.”

Qué es el metaverso, el nuevo universo digital? – El Heraldo de San Luis  Potosí
چرا فیس بوک و سایر شرکت ها در متاورس سرمایه گذاری می کنند؟ 7

می توانیم با متاورس چه کار کنیم؟

مواردی مانند رفتن به یک نمایش مجازی، سفر آنلاین و خرید و امتحان لباس دیجیتال تنها بخش های آن نیستند .

در علم پزشکی نیز باعث می‌شود که دیگر پزشکان روش‌های جدید درمانی را بدون اینکه روی حیوانات یا انسان ها تست کنند با کمک هوش مصنوعی در متاورس و به صورت مجازی امتحان کنند.

متاورس به شرکت‌های تجاری کمک می‌کند تا قبل از توزیع محصول نسخه مجازی آن را آزمایش کنند و سپس محصول تولید کنند .

اگر بخواهیم دقت کنیم دنیای بازی های کامپیوتری مانند فورتنایت یک متاورس هست چون که شما در آن فرصت دارید در یک فضای مجازی و محیطی که دوست دارید آنچه را که میخواهید طراحی میکنید 

اگر بخواهم با فیلم متاورس را برای شما بیان کنم حتماً فیلم بازیکن شماره یک آماده، سریال آپلود ۲۰۲۰ ،مرد آهنی ۲۰۰۸، نمونه‌هایی نزدیک به متاورس خواهد بود. فیسبوک یکی از شرکت‌هایی است که قدم بزرگی برای سرمایه‌گذاری در متاورس انجام داده تا جایی که اسم واتساپ را نیز به واتساپ متا تغییر داده است و جدیدا اعلام کرده است که ۱۰هزار نیرو برای سرمایه گذاری روی متاورس استخدام میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *